Hızlı Keşif ve Fiyatlandırma İçin : +90 (536) 595 22 46

Mermer, Çimstone, Granit

Mermer, Çimstone, Granit

Günümüzde, ev dekorasyonunda özellikle hanımlar açısından çok büyük önem taşıyan mutfak ve banyo döşemeleri, birçok farklı ve orijinal ürünün dekorasyonda kullanılmasına yol açmıştır.

Çimstone, Mermer, Granit Nedir?

İtalyan Breton Firması'nın geliştirmiş olduğu, ileri derece teknoloji ile üretilen esası kuvarsa dayalı olan kompoze taşlara, çimstone denir.

Feldspatt ve kuvarstan oluşmuş olan, kristal ve iri taneli bir yapıya sahip volkanik taşların, yer altında değişime uğraması ile yüzyıllar sonra soğuyarak meydana getirdiği taşa, İzmir granit denir.

Kireçtaşı'nın metamorfik hareketler aracılığı ile basınç ve ısıya maruz kalarak kil, kuvars, prit şeklinde mineraller içermesi ile oluşan kristal yapıdaki taşlara İzmir Karşıyaka mermer denir.

Kullanım Alanları ve Farkları Nelerdir?

Mutfak, banyo tezgahları, duvar kaplaması, zemin döşemesi, rıhtımlar, korkuluklar, tırabzanlar, merdivenler, basamaklar, bankolar, masa ve sehpalar, şömineler ve dekoratif eşyalar İzmir çimstone, mermer ve granitin başlıca kullanım alanlarını oluşturur.

Mermer ve granitin oluşumları birbirinden farklıdır. Granitin oluşumu çok daha geç tamamlandığı için mermere nazaran geçirgenliği az ve serttir. Mermerin yüzeyi ise daha yumuşak olduğundan, çizilir ve leke tutar. Karşıyaka Granit, kendisinden çok daha sert bir madde tarafından darbe almadıkça çizilmesi ve kırılması mümkün değildir. Hiçbir zararlı malzeme içermez ve antibakteryeldir.

İzmir Karşıyaka Çimstone ise, malzemesinin yapılışında ki üretim yöntemleri sebebi ile, aşınma, çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır. Kullanılırken temizliğinin yapılması kolay, ve sağlık açısından da zararsız bir malzemedir. Dış ve iç ortamlarda rahatlık ile kullanılabilmektedir.

Dekorasyonda Kalite Farkı

Uzun yıllardır kendi sektöründe başarılı hizmetler vermiş olan firmamız, gerçekleştirdiği tadilat ve dekorasyonlarda ki kaliteli çalışmaları ile başarılı bir portföye sahiptir. Konusunda deneyimli ve uzman olan, profesyonel ekibimiz ile gerçekleştirdiğimiz kaliteli ve estetik mekanlar, firmamızı kendi sektörü içerisinde ön sıralara taşımıştır. Sizler de evlerinizde ya da iş yerlerinizde kaliteli malzemeler ile tadilat ya da yeni bir mutfak veya banyo yaptırıp, evinize ve ruhunuza yeni bir heyecan yaşatmak isterseniz, sitemiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sizleri dekorasyonda ekonomi ve kalite ile tanıştırmak, bunun için profesyonel elemanlarımız ile hizmet vermek bize mutluluk verecektir. İzmir Mermer firması olarak bu ayrıcalıkları sunuyoruz. Ayrıca İzmir Karşıyaka Granit Hizmeti de vermekteyiz.COPYRIGHT © 2018 - CAN İNŞAAT TADİLAT DEKORASYON TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
min solutions